You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
  • Koszyk jest pusty!

Męskie spodnie żeglarskie

Doskonałym uzupełnieniem kurtki żeglarskiej są spodnie, które skutecznie osłonią nogi i tułów przed wiatrem i wodą. Proponujemy sztormiaki, które zostały zaprojektowane w formie ogrodniczek. Dzięki temu zakryją ciało od kostek, aż po klatkę piersiową skutecznie eliminując ryzyko dostania się wody pod ubranie nawet przy silnych opadach deszczu i zacinającym wietrze. Nogawki na dole są zapinane na rzep, by jeszcze bardziej zwiększyć szczelność ubrania. Zapoznaj się z ich specyfikacją, a przekonasz się o doskonałej jakości ich wykonania: solidny materiał, wytrzymałe szwy, zabezpieczenia zwiększające szczelność.

Męskie spodnie żeglarskie - odzież dopasowana do Twoich potrzeb

Na morzu nie ma miejsca na żadne słabości. Wie o tym każda osoba, która choć raz wybrała się na pełną żeglugę. Każdy element stroju żeglarskiego musi być idealnie dopasowany i nie pozostawiać ani centymetra wolnej przestrzeni, gdzie może dostać się woda, gdyż mokre ubranie będzie powodowało uczucie dyskomfortu. Przy zacinającym wietrze to uczucie będzie jeszcze bardziej spotęgowane. Dlatego też, jeżeli potrzebujesz profesjonalnych elementów odzieży żeglarskiej, to w naszym asortymencie jest ich pod dostatkiem.

Spodnie sztormiaki – komfort w każdym wydaniu

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy różne modele sztormiaków, dzięki czemu możesz wybrać elementy stroju żeglarskiego dopasowane do swoich indywidualnych potrzeb. Różnią się one od siebie warstwą kolorystyczną oraz stylem kroju, lecz ich parametry wytrzymałościowe pozostają niezmiennie wysokie. Na stanie dysponujemy wieloma rozmiarami tej części garderoby, dlatego jesteśmy przekonani, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie.


Dostępne opcje

Sztormiak spodnie męskie model 02

Sztormiak spodnie męskie - model 02 Sztormiak spodnie pełnomorskie, wykonane są z tkaniny Belgijskiej firmy Concordia, 100% poliamidowej z membraną natryskową. Wszystkie szwy uszczelniane są taśmą przeznaczoną do odzieży technicznej. Specjalis..

710,00zł Netto: 577,24zł

Dostępne opcje

Sztormiak spodnie męskie model 08

Sztormiak spodnie męskie - model 08      Sztormiak spodnie pełnomorskie, wykonane są z tkaniny Belgijskiej firmy Concordia, 100% poliamidowej z membraną natryskową. Wszystkie szwy uszczelniane są taśmą przeznaczoną do odzieży..

710,00zł Netto: 577,24zł

Dostępne opcje

Sztormiak spodnie męskie model 09

Sztormiak spodnie męskie - model 09      Sztormiak spodnie pełnomorskie, wykonane są z tkaniny Belgijskiej firmy Concordia, 100% poliamidowej z membraną natryskową. Wszystkie szwy uszczelniane są taśmą przeznaczoną do odzieży techn..

810,00zł Netto: 658,54zł

Dostępne opcje

Sztormiak spodnie męskie model 14

Sztormiak spodnie męskie - model 14     Sztormiak spodnie pełnomorskie stworzone z oddychających, wodoodpornych i wiatroodpornych tkanin z impregnacją DWR. Tkanina produkowana jest przez firmę F.O.V. Jest ona jednym ze światow..

980,00zł Netto: 796,75zł

Dostępne opcje

Sztormiak spodnie męskie model 13

Sztormiak spodnie męskie - model 13     Sztormiak spodnie pełnomorskie stworzone z oddychających, wodoodpornych i wiatroodpornych tkanin z impregnacją DWR. Tkanina produkowana jest przez firmę F.O.V. Jest ona jednym ze światow..

780,00zł Netto: 634,15zł

Dostępne opcje

Sztormiak spodnie męskie model 10

Sztormiak spodnie męskie - model 10      Sztormiak spodnie pełnomorskie, wykonane z tkaniny Belgijskiej firmy Concordia, 100% poliamidowej z membraną natryskową. Wszystkie szwy uszczelniane są taśmą przeznaczoną do odzieży technicz..

780,00zł Netto: 634,15zł

Dostępne opcje

Sztormiak spodnie męskie model 11

Sztormiak spodnie męskie - model 11Sztormiak spodnie pełnomorskie, wykonane są z tkaniny Belgijskiej firmy Concordia, 100% poliamidowej z membraną natryskową. Wszystkie szwy uszczelniane są taśmą przeznaczoną do odzieży technicznej. Specjalisty..

750,00zł Netto: 609,76zł

Dostępne opcje

Sztormiak spodnie męskie model 21

Sztormiak spodnie męskie - model 21     Sztormiak spodnie pełnomorskie stworzone z oddychających, wodoodpornych i wiatroodpornych tkanin z impregnacją DWR. Tkanina AquaPro produkowana jest w Szwajcarii na nasze specjalnie zamó..

980,00zł Netto: 796,75zł

Dostępne opcje

Sztormiak spodnie męskie model 15

Sztormiak spodnie męskie - model 15     Sztormiak spodnie pełnomorskie stworzone z oddychających, wodoodpornych i wiatroodpornych tkanin z impregnacją DWR. Tkanina produkowana jest przez firmę F.O.V. Jest ona jednym ze światow..

980,00zł Netto: 796,75zł

Dostępne opcje

Sztormiak spodnie męskie model 22

Sztormiak spodnie męskie - model 22     Sztormiak spodnie pełnomorskie stworzone z oddychających, wodoodpornych i wiatroodpornych tkanin z impregnacją DWR. Tkanina AquaPro produkowana jest w Szwajcarii na nasze specjalnie zamó..

980,00zł Netto: 796,75zł

Wyświetlanie 1 do 10 z 10 (1 stron)

Jak dobrać rozmiar spodni żeglarskich?

Ubranie nie powinno być zbyt ciasne, ani też zbyt luźne. Żeglarz musi mieć pełną swobodę ruchów podczas wykonywania niezbędnych manewrów oraz wszelkich aktywności na łodzi. Dobierając odpowiedni rozmiar męskich spodni żeglarskich, pamiętaj, że pod spodem będziesz miał jeszcze założone dwie warstwy odzieży, dlatego sztormiak nie może przylegać zbyt mocno do ciała. W żadnym wypadku nie kieruj się wyłącznie samą rozmiarówką, lepiej dokładnie sprawdzić wymiary umieszczone w tabeli rozmiarów danego producenta.

Dobrze też postawić na męskie spodnie przeciwdeszczowe i wiatroszczelne, które mają praktyczne opcje regulacji. Takie dodatkowe funkcje umożliwiają idealne dopasowanie sztormiaka do gabarytów i indywidualnych potrzeb każdego żeglarza. Zwróć szczególnie uwagę na takie elementy jak m.in. klamry, gumki czy regulowane szelki. Z kolei nogawki spodni powinny być wykończone ściąganym paskiem lub rzepem, nie dopuszczając do przemoknięcia.

Jak prać i pielęgnować spodnie wodoodporne?

Jeśli chcesz, aby Twój sztormiak posłużył Ci jak najdłużej, a także maksymalnie spełniał swoje podstawowe zdanie ochronne, powinieneś właściwie o niego dbać. Spodnie żeglarskie męskie należy zawsze prać oraz suszyć zgodnie z zaleceniami producenta umieszczonymi na metce. W żadnym wypadku nie używaj podczas prania silnych detergentów lub płynów zmiękczających czy zapachowych. Tylko w ten sposób nie doprowadzisz do zniszczenia jakościowego materiału, z którego uszyta jest odzież żeglarska. Przed wrzuceniem ubrań do pralki, warto także spłukać pod bieżącą wodą wszystkie większe zabrudzenia, pozbywając się równocześnie osadów, m.in. z soli morskiej.

Kolejny ważny etap pielęgnacji każdego sztormiaka to jego impregnacja, która pozwala na jak najdłuższe zachowanie właściwości wodoodpornych membrany. W pierwszej kolejności należy dokładnie osuszyć spodnie przeciwdeszczowe męskie (z użyciem suszarki bębnowej lub w sposób naturalny — zgodnie z zaleceniami producenta). Kolejny krok to użycie specjalnego preparatu przeznaczonego do impregnacji nieprzemakalnej odzieży.