You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
  • Koszyk jest pusty!

Książki Kapitana Krzysztofa Baranowskiego

Książka „Bujanie w morskiej pianie”

„Bujanie w morskiej pianie” Właśnie wyszła moja nowa książka w serii Biblioteki Szkoły pod Żaglami. Jest to zbiór opowiadań i reportaży z minionego półwiecza – niektóre nigdy nie publikowane, inne drukowane w „Żaglach” czy „Morzu”, jeszcze i..

25,00zł Netto: 20,33zł

Książka „Dom pod żaglami”

„Dom pod żaglami" Tytułowy „dom” to jacht Polonez”, na którym rodzina Baranowskich odbywa roczny rejs po rzekach i jeziorach amerykańskich, a następnie wraca przez Atlantyk do kraju. – Jest to opowieść o rejsie innym niż wszystkie… – pis..

25,00zł Netto: 20,33zł

Książka „Droga na Horn”

„Droga na Horn” Literacki opis samotnego rejsu na jachcie „Polonez” drogą „południową” – wokół pięciu najgroźniejszych przylądków w roku 1972/73. W owym czasie Krzysztof Baranowski jest dziewiątym samotnikiem w historii światowego żeglarstwa, któ..

25,00zł Netto: 20,33zł

Książka „Jachting morski"

„Jachting morski" Wraz z opisami, co znajduje się na pokładzie przeciętnego jachtu, książka dostarcza praktyczne kompendium wiedzy o żeglarstwie z punktu widzenia nowicjusza. Równocześnie w tematach specjalistycznych (pływy, radar, waypointy) Bar..

25,00zł Netto: 20,33zł

Książka „Kapitan jachtowy”

„Kapitan jachtowy”   W poprzednim wpisie sygnalizowałem rozporządzenie o nowych stopniach żeglarskich przygotowywane przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Na bazie zamieszczonych tam ramowych programów szkolenia przygotowałem podr..

25,00zł Netto: 20,33zł

Książka „Kapitan kuk”

„Kapitan kuk” Nigdy nie lubiłem gotować, a w szczególności na jachtach, gdzie kuchnia podskakuje na fali, w ciasnym pomieszczeniu śmierdzi i słona woda kapie na głowę z pokładu. Szybko zorientowałem się, że jedyną osobą na pokładzie, która nie mu..

25,00zł Netto: 20,33zł

Książka „Szkoła pod Żaglami”

„Szkoła pod Żaglami” Spore zamieszanie wywołała akcja zainicjowana przez Krzysztofa Baranowskiego w roku 1982 polegająca na pomocy niesionej przez 15-latków ludziom starszym pomocy takiej potrzebującym. Nagrodą miał być udział w rejsie „Śladami k..

25,00zł Netto: 20,33zł

Książka „Uczucia oceaniczne”

"Uczucia oceaniczne" Jacht czy żaglowiec jest pięknym przykładem zmagania się człowieka z siłami natury – z jednej strony trudność opanowania napędu wiatrowego, z drugiej konieczność zastosowania taktyki przeżycia przy nieoczekiwanie zmieniającej..

25,00zł Netto: 20,33zł

Książka „Wyścig do Newport”

„Wyścig do Newport” Relacja z przygotowań do Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy i opowieść o udziale w tych regatach. W roku 1969 Krzysztof Baranowski podsunął Polskiemu Związkowi Żeglarskiemu koncepcję startu pierwszego polskiego żeglarz..

25,00zł Netto: 20,33zł

Wyświetlanie 1 do 9 z 9 (1 stron)