You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
  • Koszyk jest pusty!

Książki Kapitana Krzysztofa Baranowskiego

Książka Żegluga oceaniczna

Żegluga oceaniczna Książkę tę przeznaczam dla wszystkich, którzy interesują się żeglarstwem. Kapitanowie prowadzący samodzielne rejsy oceaniczne mogą skonfrontować swoje poglądy na temat praktyki. Sternicy i żeglarze mogą skorzystać z paru rad stars..

50,00zł Netto: 40,65zł

Książka „Bujanie w morskiej pianie”

„Bujanie w morskiej pianie” Właśnie wyszła moja nowa książka w serii Biblioteki Szkoły pod Żaglami. Jest to zbiór opowiadań i reportaży z minionego półwiecza – niektóre nigdy nie publikowane, inne drukowane w „Żaglach” czy „Morzu”, jeszcze i..

25,00zł Netto: 20,33zł

Książka „Dom pod żaglami”

„Dom pod żaglami" Tytułowy „dom” to jacht Polonez”, na którym rodzina Baranowskich odbywa roczny rejs po rzekach i jeziorach amerykańskich, a następnie wraca przez Atlantyk do kraju. – Jest to opowieść o rejsie innym niż wszystkie… – pis..

25,00zł Netto: 20,33zł

Książka „Droga na Horn”

„Droga na Horn” Literacki opis samotnego rejsu na jachcie „Polonez” drogą „południową” – wokół pięciu najgroźniejszych przylądków w roku 1972/73. W owym czasie Krzysztof Baranowski jest dziewiątym samotnikiem w historii światowego żeglarstwa, któ..

25,00zł Netto: 20,33zł

Książka „Jachting morski"

„Jachting morski" Wraz z opisami, co znajduje się na pokładzie przeciętnego jachtu, książka dostarcza praktyczne kompendium wiedzy o żeglarstwie z punktu widzenia nowicjusza. Równocześnie w tematach specjalistycznych (pływy, radar, waypointy) Bar..

25,00zł Netto: 20,33zł

Książka „Kapitan jachtowy”

„Kapitan jachtowy”   W poprzednim wpisie sygnalizowałem rozporządzenie o nowych stopniach żeglarskich przygotowywane przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Na bazie zamieszczonych tam ramowych programów szkolenia przygotowałem podr..

25,00zł Netto: 20,33zł

Książka „Kapitan kuk”

„Kapitan kuk” Nigdy nie lubiłem gotować, a w szczególności na jachtach, gdzie kuchnia podskakuje na fali, w ciasnym pomieszczeniu śmierdzi i słona woda kapie na głowę z pokładu. Szybko zorientowałem się, że jedyną osobą na pokładzie, która nie mu..

25,00zł Netto: 20,33zł

Książka „Szkoła pod Żaglami”

„Szkoła pod Żaglami” Spore zamieszanie wywołała akcja zainicjowana przez Krzysztofa Baranowskiego w roku 1982 polegająca na pomocy niesionej przez 15-latków ludziom starszym pomocy takiej potrzebującym. Nagrodą miał być udział w rejsie „Śladami k..

25,00zł Netto: 20,33zł

Książka „Wyścig do Newport”

„Wyścig do Newport” Relacja z przygotowań do Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy i opowieść o udziale w tych regatach. W roku 1969 Krzysztof Baranowski podsunął Polskiemu Związkowi Żeglarskiemu koncepcję startu pierwszego polskiego żeglarz..

25,00zł Netto: 20,33zł

Wyświetlanie 1 do 9 z 9 (1 stron)